Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska 2018 / 2019 r.

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. w GIZAŁKACH przy ul. Kolejowej 1,

zostaną rozegrane Mistrzostwa Okręgu Południowa Wielkopolska

w kategorii Kadet / Kadetka . Zapisy do zawodów do godz.9:30

Sędzią Głównym będzie Pan Andrzej POŹNIAK.

RANKING KADETÓW / KADETEK (11.04.2019)

ZAWODNICY / ZAWODNICZKI Z KATEGORII MŁODSZYCH ,KTÓRZY ZALICZYLI MIN. JEDEN START W ,,G.P” W SWOJEJ KATEGORII ,MOGĄ WYSTARTOWAĆ JAKO UZUPEŁNIENIE PARY KLUBOWEJ W GRACH PODWÓJNYCH ORAZ GRACH MIESZANYCH MISTRZOSTW KADETÓW.

Zasady rozgrywania Mistrzostw Południowej Wielkopolski w tenisie stołowym w kategoriach żaków/czek, młodzików/czek, kadetów/ek, oraz juniorów/ek.

  1. Indywidualne Mistrzostwa Południowej Wielkopolski rozgrywane są w kategoriach żaków i żaczek , młodzików i  młodziczek, kadetów i kadetek oraz juniorów i juniorek.
  2. Podstawowym warunkiem dopuszczenia zawodnika/czki do udziału w Mistrzostwach jest  udział  w minimum jednym turnieju klasyfikacyjnym organizowanym przez Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w danej kategorii.
  3. Mistrzostwa stanowią formułę   zamkniętą  i startować w nich mogą zawodnicy sklasyfikowani na  liście rankingowej Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska na miejscach 1-12 w kategorii dziewcząt oraz 1-16 w kategorii chłopców.
  4. Rezerwowymi są zawodnicy i zawodniczki sklasyfikowani na kolejnych miejscach rankingu. Gospodarzom turnieju przysługuje prawo uzupełnienia składu osobowego turnieju w przypadku braku zawodników/czek rezerwowych.
  5. Mistrzostwa Południowej Wielkopolski rozgrywa się w konkurencjach:

  – gra pojedyncza dziewcząt,

  – gra pojedyncza chłopców,

  – gra podwójna dziewcząt,

  – gra podwójna chłopców,

  – gra mieszana

  • Pary deblowe (gry podwójne i mieszane) mogą tworzyć wyłącznie zawodnicy i zawodniczki reprezentujące ten sam klub.
  • Mistrzostwa w grach indywidualnych przeprowadza się systemem „do dwóch przegranych” z grą o drugie miejsce z lewej strony drabinki turniejowej.  Rozstawienie na drabince turniejowej uwzględnia zasadę, aby zawodnicy i zawodniczki z tego samego klubu nie spotykały się ze sobą w pierwszej fazie rozgrywek. Jeśli w stawce zawodów,  zawodniczki bądź zawodnicy z jednego klubu stanowią więcej jak 50% składu danej kategorii, zasada ta nie obowiązuje jedynie reprezentantów tego klubu.
  • Gry deblowe natomiast rozgrywane są systemem pucharowym a o rozstawieniu decyduje suma punktów zawodników i zawodniczek tworzących parę. Rozstawienie jest bezwzględne a pary tego samego klubu mogą rozgrywać bezpośredni pojedynek miedzy sobą już w pierwszej rundzie.