PRZYDZIAŁ  MISTRZOSTW OKRĘGU,, Południowa Wielkopolska ”:

Kategoria Żak  – zawody we Wtórku 30.03.2019 r.  potwierdzone

Kategoria Młodzik – zawody w Gołuchowie  06.04.2019r.  potwierdzone

Kategoria Kadet –     zawody w Gizałkach  13.04.2019 r.   potwierdzone

Kategoria Junior – zawody w Zdunach     27.04.2019 r.  potwierdzone

Zasady rozgrywania Mistrzostw Południowej Wielkopolski w tenisie stołowym w kategoriach żaków/czek, młodzików/czek, kadetów/ek, oraz juniorów/ek.

  1. Indywidualne Mistrzostwa Południowej Wielkopolski rozgrywane są w kategoriach żaków i żaczek , młodzików i  młodziczek, kadetów i kadetek oraz juniorów i juniorek.
  2. Podstawowym warunkiem dopuszczenia zawodnika/czki do udziału w Mistrzostwach jest  udział  w minimum jednym turnieju klasyfikacyjnym organizowanym przez Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w danej kategorii.
  3. Mistrzostwa stanowią formułę   zamkniętą  i startować w nich mogą zawodnicy sklasyfikowani na  liście rankingowej Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Południowa Wielkopolska na miejscach 1-12 w kategorii dziewcząt oraz 1-16 w kategorii chłopców.
  4. Rezerwowymi są zawodnicy i zawodniczki sklasyfikowani na kolejnych miejscach rankingu. Gospodarzom turnieju przysługuje prawo uzupełnienia składu osobowego turnieju w przypadku braku zawodników/czek rezerwowych.
  5. Mistrzostwa Południowej Wielkopolski rozgrywa się w konkurencjach:

  – gra pojedyncza dziewcząt,

  – gra pojedyncza chłopców,

  – gra podwójna dziewcząt,

  – gra podwójna chłopców,

  – gra mieszana

  • Pary deblowe (gry podwójne i mieszane) mogą tworzyć wyłącznie zawodnicy i zawodniczki reprezentujące ten sam klub.
  • Mistrzostwa w grach indywidualnych przeprowadza się systemem „do dwóch przegranych” z grą o drugie miejsce z lewej strony drabinki turniejowej.  Rozstawienie na drabince turniejowej uwzględnia zasadę, aby zawodnicy i zawodniczki z tego samego klubu nie spotykały się ze sobą w pierwszej fazie rozgrywek. Jeśli w stawce zawodów,  zawodniczki bądź zawodnicy z jednego klubu stanowią więcej jak 50% składu danej kategorii, zasada ta nie obowiązuje jedynie reprezentantów tego klubu.
  • Gry deblowe natomiast rozgrywane są systemem pucharowym a o rozstawieniu decyduje suma punktów zawodników i zawodniczek tworzących parę. Rozstawienie jest bezwzględne a pary tego samego klubu mogą rozgrywać bezpośredni pojedynek miedzy sobą już w pierwszej rundzie.

RANKING